Европейски информационен център „Европа Директно” – Сливен, съвместно с Община Сливен, Технически университет – София – Инженерно-педагогически факултет Сливен и Т-Системс, Унгария, организират форум на тема:
„Е-бъдещето на България по пътя на Smart-City Технологиите”
Целта на събитието е да запознае участниците от местни и регионални власти, студенти и преподаватели от техническия университет и софтуерен бизнес с настоящето и бъдещето на електронното управление и електронните услуги, както и с добрите практики в настоящия момент в България, Европа и света.
На форума ще бъде представена Европейската инициатива WiFi4U – идеята, с която да се осигури безплатен достъп до мрежата на жителите и туристите на 8 хиляди местни общности в ЕС.
Ще бъде показана и първата дигитална електронна билетна система в източна Европа от фирма T-Systems, Унгария.
Софтуерна група „Акстър” към Технически университет – София ще представят интегрираната информационна система АКСТЪР: от „хартиената ера“ към съвременното дигитално общество: Електронни услуги за граждани и фирми предоставяни от местната администрация.
ФОРУМЪТ ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ НА:
26 септември 2018 г. (сряда) от 9:30 ч. до 13:00 ч.
в зала „1104” Нов корпус, ТУ-ИПФ – Сливен, бул. „Бургаско шосе” 59-А
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
За повече информация:
Е-мейл: europedirectsliven@gmail.com
телефони: +359 44 411 832 или +359 882 73 01 88